pondelok 22. mája 2017

Novinky v pohanskej metalovej scéne

V poslednej dobe sa v pohanskej metalovej hudbe urodilo niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré vám v krátkosti zosumarizujeme v nasledujúcich riadkoch.

Asi najočakávanejšou novinkou bol už dlhšie avizovaný nový full album ukrajinských pionierov pagan/black/folk metalu - Nokturnal Mortum. Prvú skladbu z albumu s názvom "Istina" pustili do sveta už v marci a teraz konečne došlo aj na full album. O ten sa samozrejme postaral ako vždy label Musical HallĎalšou novinkou, ktorá uzrela svetlo undergroundovej scény je poľská už taktiež kultová zostava Saltus. Tento mesiac im vyšlo nové EP, ktoré prináša 5 kompletne nových skladieb. O vydanie sa postaralo Battle Hymn Production. Ukážka novej skladby je oficiálne dostupná online.Nového EP sa dočkali aj v Moravskom kraji od kapely Žrec, kde po dlhých piatich rokoch čakania a zmenách v zostave prichádza štvorskladbová nahrávka s názvom "Klíč k pokladum". Tá je kompletne dostupná na vypočutie na domovskom bandcampe kapely.


Na Morave sú kapely aktívne a s novým full albumom "Samorost" prichádza aj pagan/black metalová horda Degoryen. Album sa im podarilo už "pokrstiť" na Noci Besov v Brne (fotoreport). Na východoeurópskej scéne máme ešte ďalšie novinky, ktoré vyprodukovala spolupráca dvoch labelov Der Schwarze Tod a COD. Jedným z nich je čerstvý album z Bieloruska od industrial pagan black metalového zoskupenia Vapor Hiemis s názvom Mjortvaja Halava. 


Druhou novinkou spolupráce týchto labelov je debutový album "Tron" od ruského post-black metalu Tar. Tematika albumu sa viaže na prírodu a pohanstvo čo u podobne ladených projektov nebýva zvykom. 


Der Schwarze Tod vydali v marci ešte novinku folk metalového zoskupenia z Ruska Gjeldrune. Ide o ich v poradí druhý full-lenght album s názvom "Pravdu na Porog". Kapela si tento rok zahrá na francúzskom festivale Ragnard Rock.


Poslednou novinkou v našom článku bude debutový album mladej poľskej kapely Varmia. Progresívnemu black/folk metalu sa u našich severných susedov darí a o debut "Z Mar Twych" sa postaral label Via Nocturna. Kazetovú verziu albumu si zobralo na starosť zas vydavateľstvo Fólkvangr records.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára