nedeľa 12. novembra 2017

Hellhammer Fest Winter Edition 2017 na Slovensku

Šiesty ročník Hellhammer festivalu zavíta aj na Slovensko a to konkrétne do Rock klubu Tartaros v Banskej Bystrici a do bratislavského British Rock Stars.  Koncert v Bratislave organizuje Loud Farm Booking a koncert v Banskej Bystrici Thunder Art Booking.

Jednoznačným headlinerom tohto putovného festivalu budú Rakušania HarakiriFor The Sky, ktorí si na Slovensku stihli spraviť veľmi dobré meno a vybudovať fanúšikovskú základňu. Atmosferickí post black metalisti majú na konte už tri full album a najnovší v poradí štvrtý s názvom "Arson" im vychádza začiatkom nového roka pod labelom Art of Propaganda.

Druhým zaujímavým spolkom na turné je Lychgate – menej známa, no napriek tomu kvalitná avantgard black metalová záležitosť z Londýna. Briti sa na Slovensku predstavia vôbec po prvý krát.
Do tretice sa predstaví v našich končinách dobre známa česko-ruská zostava Welicoruss, pôvodne z Novosibirsku, no v súčasnosti fungujúci v Prahe. Kapely už niekoľkokrát navšítvila Slovensko. Symfonickí black metalisti naposledy vydali album „Az esm“ , ktorý vyšiel v roku 2015.

Na bratislavskej zastávke sa predstaví ako support slovenská atmospheric black metalová stálica Aeon Winds – tí momentálne pilne pracujú na novom albume.

Bratislava
Kedy:  4. 12. 2017
Kde: British Rock Stars, Bratislava
Vstupné:  12€

Banská Bystrica
Kedy: 6. 12. 2017
Kde: Rock klub Tartaros, Banská Bystrica
Vstupné: 10€ predpredaj, 12€ na mieste (predpredaj info: thunderartbooking@gmail.com)Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára